Etiketler

DEMO BUILDER – Bir öğretici oluşturmanın, sunum ve gösteri yaratmanın kolay yolu

Bu yazıda paylaşmak istediğim bir program var. Özellikle eğitmenlerin veya eğitim departmanlarında çalışanların ihtiyaç duyabilecekleri bir program. Bu programı ben de kullanıyorum. Gerçekten programı kullanmak çok kolay. Programın adı Demo Builder. Programla ilgili ayrıntılı bilgiyi http://www.demo-builder.com/index.html adresinden de bulabilirsiniz. Ayrıca http://www.demo-builder.com/samples.html adresinden de örnek uygulamaları görebilirsiniz.

Bu program, kolay yoldan bir öğretici oluşturmayı, etkili sunumlar ve simülasyonlar hazırlamayı sağlıyor. Özellikle, yazılım ve sistemlerin nasıl çalıştığını öğretmek için hazırlanacak simülasyonlar için ideal bir program. Ben de bir kavram haritası oluşturma programının nasıl kullanıldığını anlatmak üzere demo builder’ı kullanmıştım ve gerçekten etkili olmuştu. Seslendirme de yapabiliyorsunuz. Bu da programın artı bir özelliği.

Demo Builder Nasıl Çalışıyor?

Ekranı Kaydeder: Çekilmek istenilen programın tüm ekran hareketlerini kaydedebilirsiniz. Programı kullanırken yaptığınız tüm işlemleri, tüm mouse hareketlerini, tüm “click” hareketlerini ve kullanıcı giriş ve çıkışlarını kaydedebilirsiniz.

Video’yu Düzenler: Kaydettiğiniz video’yu balonlar, konuşma penceresi, açıklama penceresi, not kutuları, animasyonlar, efektler (3D dönüşümleri, zoom, palet vb.) ekleyerek güçlendirebilirsiniz. 

Hazırladığınız Gösteriyi Yayınlayabilirsiniz: Gösterinizi kolayca You-Tube’da paylaşabilir veya Flash, Standalone, World, resim dosyası ve video dosyası olarak kaydedebilirsiniz. 

 Demo Builder Programını Kimler Kullanabilir?

Teknik Destek ve Bilgi Teknolojileri Çalışanları: Çalışanlara, kullanmalarını istedikleri programları nasıl kullanacaklarını göstermek için demo-builder programını kolaylıkla kullanabilir ve istedikleri uygulamaları onlara yaptırabilirler.

Satış ve Pazarlama ÇalışanlarıNefes kesen 3D efektler ve açıklamalı not pencereleri ekleyerek müşterilerini veya hedef kitlelerini etkileyebilecek sunumlar hazırlayabilirler, satışlarındaki yükselişi dikkat çekici bir şekilde anlatabilirler.

Eğitmenler, Eğitim Uzmanları ve E-Öğrenme UzmanlarıDemo_Builder’ın advance (ileri) paketi ile, yüksek kalitede eğitim yazılımları yaratarak, zaman kaybını ciddi bir şekilde azaltabilirler. Programın görsel-işitsel ve yüksek düzenleme yeteneği ile etkili eğitim yazılımları oluşturabilirler.

Aşağıda demo_builder programı ile hazırlanmış, Outlook’ta imza eklemeyi (Outlook Express – Add signature) öğreten örnek bir gösteri izleyebilirsiniz.

Reklamlar